Egy tó igazi ékköve lehet a kertnek, hiszen a természet szépségét és egyben egy gazdag élőhelyet költöztet az épített környezetbe. A tökéletes állapot fenntartása azonban némi odafigyelést igényel. Az alábbiakban a kerti tóval kapcsolatos leggyakoribb problémákat vesszük górcső alá és bemutatjuk a lehetséges megoldásokat, hogy bosszúság helyett Önnek csak élményeket hozzon a tóépítés!
Zavaros víz:
A zavaros víznek számos oka lehet, a lehulló falevelektől a nem megfelelő szűrésig. A faleveleket és szennyeződéseket rendszeresen le kell halászni a vízfelszínről, ha pedig nem bizonyul megfelelőnek a szűrőrendszer, hatékonyabbra kell cserélni. Hosszú távon mindenképpen érdemes vízinövényeket ültetni, amelyek segítenek a víz tisztításában, és hasznos funkciójuk mellett még szépségükkel is megajándékoznak.
Algásodás:
Az algák szaporodása nem csak esztétikailag zavaró, de káros is lehet a tó élővilágára. Ahogy az lenni szokott, a legjobb megoldás itt is a megelőzés, ehhez jó tudni, hogy a túl sok tápanyag és a közvetlen napfény is algásodáshoz vezethet. Szerencsére nem kell megbékélni a jelenséggel akkor sem, ha nem sikerült megelőzni, ebben az esetben szaküzletekben kapható algaölő készítményt ajánlott bevetni.
Szivárgás:
Ha a tó vízszintje folyamatosan csökken, annak szintén az élővilág láthatja kárát, ezenkívül a szivárgó víz alámoshatja a tómedret, további problémákat okozva. A tófólia sérülése a leggyakoribb ok, ez a legtöbb esetben megoldható egy javítókészlettel, ha viszont a vízszigeteléssel van probléma, azt már célszerű szakértőkre bízni. Hozzá kell tenni, hogy profi tóépítéssel kevés esélye van az ilyen jellegű problémáknak.
A gondok megelőzéséhez és a tó egyensúlyának fenntartásához a rendszeres karbantartáson keresztül vezet az út. Ha ezeket a tippeket követi, sokáig élvezheti a kerti tó építés eredményét, a lenyűgöző szépséget és nyugalmat, amit kevés dolog képes megadni a rohanó mindennapokban. Bízza ránk a tóépítést, mi pedig szakszerű munkával és további hasznos tanácsokkal hálájuk meg bizalmát!